Na rowery do Kołobrzegu Wyróżniony

Kołobrzeg i powiat kołobrzeski to okolice idealnie nadające się do uprawiania turystyki rowerowej, która jest zresztą tutaj niezwykle popularna.

Dzięki warunkom naturalnym, krajobrazowym i ciekawej strukturze komunikacyjnej oraz systematycznie rozwijającej się infrastrukturze rowerowej wycieczki na dwóch kółkach stanowią tu nieodzowną formę wypoczynku i rekreacji
Popularność rowerów nie słabnie od lat. Są najbardziej ekologicznym środkiem transportu, ulubioną zabawką dzieci, świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i poznawanie świata. Polska turystyka rowerowa rozwija się w błyskawicznym tempie. W większości regionów Polski, na równi ze szlakami dla turystyki pieszej, istnieją lub powstają szlaki rowerowe. Zapaleńcy organizują wyprawy rowerowe po całym świecie. Rower to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, zarówno na weekendową rekreację jak i na długodystansową turystykę wakacyjną. Turystyka rowerowa skłania do aktywnego wypoczynku, przyjaznego środowisku naturalnemu oraz jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi turystyki aktywnej.

Przez Kołobrzeg przebiegają liczne trasy rowerowe, cieszące się wciąż rosnącym zainteresowaniem aktywnych turystów z Polski i całej Europy. Bliskość morza, bogata, wielowiekowa historia i ciekawa przyroda okolicy sprawiają, że turystyka rowerowa w Kołobrzegu rozkwita. Nadmorskie tereny oferują malownicze szlaki rowerowe biegnące pośród niewielkich wzniesień i sosnowo-dębowych lasów, biegnące w kierunku Dźwirzyna i Ustronia Morskiego. Przez miasto przebiega Międzynarodowa Trasa Rowerowa R-10 (EUROVELO 10) wytyczona wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego. Sezonowe połączenie morskie z Kołobrzegu na duński Bornholm daje możliwość odwiedzenia słonecznej wyspy, nazywanej rowerowym rajem na Bałtyku.

Villa Park Maikuhle w Kołobrzegu, ze swoim znakomitym położeniem bezpośrednio przy Międzynarodowej Trasie Rowerowej R-10, stanowi idealną bazę noclegową oraz wypadową dla wszystkich amatorów dwóch kółek i turystki rowerowej. Zapewniamy wygodne i bezpieczne noclegi dla wszystkich rowerzystów. Posiadamy własną wypożyczalnię rowerów.

Miłośników rowerów zapraszamy na kołobrzeskie ścieżki i trasy rowerowe!
Kurort, jakim jest Kołobrzeg z jego licznymi zabytkami, restauracjami i całą infrastrukturą turystyczną, zaspokoi najbardziej spragnionych atrakcji turystów.